Kuchni gazowe do gastronomii to wyjątkowo wytrzymałe modele znacznie różniące się od kuchenek do użytku domowego. Wszystkie ich podzespoły zostały przygotowane w taki sposób, aby wytrzymały pracę w trybie ciągłym. Występujące w niezliczonej ilości wariantów różniących się rozmiarami, możliwościami i innymi parametrami, pozwolą na szybkie i wygodne przygotowywanie różnego rodzaju potraw. Dzięki nowoczesnym konstrukcjom tego typu urządzenia są niezwykle bezpieczne, a także funkcjonalne. Dopracowane palniki równomiernie rozprowadzają ciepło, zużywając niewielką ilość gazu. Pozwala to na optymalizację pracy w każdych warunkach.
Pracownicy kuchni nie muszą czekać, aż kuchenka się nagrzeje – od razu po włączeniu palnika i postawieniu naczynia na ruszcie, przystępują do gotowania. Zapewnia to płynność pracy w kuchni, co ma ogromne przełożenie na szybkość i jakość wydawanych posiłków, a co za tym idzie – zadowolenie gości. Wysoka jakość materiałów, z których wykonywane są kuchnie gazowe (stal nierdzewna, żeliwo), wydajność palników oraz ergonomiczny design przekłada się na trwałość sprzętu i łatwość utrzymania go w czystości.
Jedną z niewątpliwych zalet jest sposób zasilania kuchenki. Dodatkową cechą jest brak konieczności nagrzewania się kuchni gazowej. Korzystając z takiego sprzętu, od razu po uruchomieniu możesz przystąpić do gotowania. Właśnie dzięki tym czynnikom warto wziąć pod uwagę zakup kuchni gazowej, tak aby móc później cieszyć się łatwością obsługi i szybkością przygotowanych potraw.
Jaką kuchnię gastronomiczną gazową wybrać i czym kierować się podczas jej wyboru?
Gazowe kuchnie gastronomiczne występują w wielu wersjach. Przed zakupem musisz wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników:
wielkość kuchni w lokalu,
specyfikę serwowanych dań,
liczbę pracowników,
pozostałe elementy wyposażenia.
Jeżeli powierzchnia Twojej kuchni pozwala na zastosowanie dużej kuchenki – zdecyduj się na modele z 6 palnikami. W najmniejszych lokalach często sprawdza się jedno- lub dwupalnikowa kuchenka nastawna. Taki sprzęt może również dobrze służyć w miejscach, gdzie z kuchni gazowej korzysta się sporadycznie, a głównym urządzeniem do obróbki termicznej jest np. grill, piec czy piekarnik.
Kuchnia gastronomiczna gazowa wolnostojąca to rozsądne rozwiązanie do większych lokali gastronomicznych. Możesz wybrać model ze zintegrowanym piekarnikiem, z półkami albo z zamykaną szafką. Rozważ różne opcje, aby jak najlepiej zagospodarować każdy metr sześcienny powierzchni.
Zastanów się też, jaka liczba palników będzie potrzebna do sprawnego przygotowywania posiłków – czasami wystarczą cztery, ale w innych restauracjach czy hotelach potrzeba ich nawet osiem i więcej. Jednak nie warto inwestować w duże urządzenie albo wstawiać dwóch kuchenek, jeśli w ciągłym użytku będzie mniej niż połowa palników.
Jeśli rozważysz wszystkie te kwestie (a w razie potrzeby przedyskutujesz je z kucharzem lub z innymi osobami z zespołu), na pewno podejmiesz dobrą decyzję zakupową. W przypadku pytań, o dostępne kuchnie gazowe, zapraszamy do kontaktu z naszymi, profesjonalnymi doradcami.
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
xWitaj!
Czy chcesz,
żebyśmy oddzwonili do Ciebie ?
Skontaktuj się z nami +48 798 532 532
lub zamów rozmowę.Nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe!