Wózki widłowe

3 700,00  netto
4 551,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Rok produkcji 2008
Ilość motogodzin 7200
Udźwig [kg] 1000
Wysokość podnoszenia [cm] 96
5 900,00  netto
7 257,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Rok produkcji 2008
Ilość motogodzin 3883
Udźwig [kg] 1000
Wysokość podnoszenia [cm] 190
25 000,00  netto
30 750,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: AR762-70031
Rok produkcji 2007
Ilość motogodzin 5563
Udźwig [kg] 1200
Wysokość podnoszenia [cm] 659
9 900,00  netto
12 177,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: AR762-70014
Rok produkcji 1998
Ilość motogodzin 7935
Udźwig [kg] 1000
Wysokość podnoszenia [cm] 790
Cena przed obniżką:
29 900,00 
26 900,00  netto
36 777,00 
33 087,00  brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
29 900,00  netto, 36 777,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: WWJETV214
Rok produkcji 2011
Ilość motogodzin 12456
Udźwig [kg] 1400
Wysokość podnoszenia [cm] 840
30 000,00  netto
36 900,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: MTP002332
Rok produkcji 2012
Ilość motogodzin 13978
Udźwig [kg] 1600
Wysokość podnoszenia [cm] 842
35 000,00  netto
43 050,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: MTP002335
Rok produkcji 2012
Ilość motogodzin 11823
Udźwig [kg] 1600
Wysokość podnoszenia [cm] 902
25 000,00  netto
30 750,00  brutto
Dostawa999,00  netto / 1 228,77  brutto
Nr Artykułu: MTP002345
Rok produkcji 2007
Ilość motogodzin 14142
Udźwig [kg] 2500
Wysokość podnoszenia [cm] 842

Wózki widłowe spalinowe i elektryczne

Większość towarów przechowywanych w magazynach są ciężkie i nie jest je łatwo transportować. Warto ułatwić pracę sobie i swoim pracownikom. Solidny i wytrzymały sprzęt przyda się w zadaniach transportowych i przeładunkowych. Wysoka jakość wykonania i niska awaryjność daje powody, dla których warto kupić wózki widłowe w MegaMarket. 

Wózki widłowe i paleciaki pomogą Ci w wewnątrz oraz na zewnątrz magazynu. Warunkiem jest to, że będzie płaska i twarda powierzchnia. Dzięki nim możesz usprawnić proces magazynowania, zbiórki towaru oraz kompletacji zamówień. Przy wyborze wózka widłowego i paleciaka powinieneś kierować się potrzebami firmy.  Na tej podstawie je dobierać. 

Tego typu maszyny są wykorzystywane do wielu czynności:

 • transport ładunków pomiędzy poszczególnymi obszarami operacyjnymi;
 • układanie materiałów jeden na drugim (sztaplowania);
 • składowania na urządzeniach technicznych oraz rozładunku;
 • załadunku samochodów ciężarowych;
 • logistyka wewnątrz zakładowej i magazynowaniu;
 • kompletacji poziomej i pionowej.

Sięgaj coraz wyżej!

Wózki widłowe elektryczne i spalinowe przystosowane są do przewozu materiałów o znacznej masie. Używane są głównie do prac rozładunkowych w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych czy fabrykach. Wózek widłowy nie jest urządzeniem, które szybko jeździ, dlatego można go używać na niewielkiej przestrzeni. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoich pracowników oraz produktów. Wózek widłowy jest maszyną, na którą trzeba mieć dokumenty upoważniające do prowadzenia pojazdu. Kurs na wózek widłowy nauczy uczestnika jak go prowadzić oraz obsługiwać. Solidne konstrukcje sprawiają, że wózki widłowe są w stanie być długo eksploatowane i nie psują się. Serwis wózków jest konieczny. Należy stale kontrolować ich stan techniczny. 

Wózek widłowy z kabiną dla operatora jest wygodnym pojazdem, który zapewnia pracownikowi komfortową pracę. Kabina jest zazwyczaj stała i nie podnosi się na wysokość wideł. Kabina w wózku widłowym sprawia, że pracownik czuje się bezpieczniej. Prace z ciężkim towarem wymagają skoncentrowania i pewnych ruchów. Ponadto, jeśli wózkowy pracuje na zewnątrz nie jest narażony na wysoką lub niską temperaturę. 

Wózki widłowe bez kabiny są wykorzystywane również w magazynach. Jednak w tego typu wózkach łatwiejsze jest kontrolowanie odstawianego towaru. Operator może w szybki sposób zareagować na błędy wynikające przy pracy. Czasami wózki widłowe bez kabiny posiadają jedynie dach. Jest on lekkim zabezpieczeniem przed możliwym spadnięciem produktów z wysokości. 

Gdzie są potrzebne wózki widłowe:

 • w halach magazynowych,
 • dużych sklepach,
 • hipermarketach,
 • hurtowniach,
 • na budowach,
 • w przemyśle,
 • w logistyce,
 • na placach magazynowych i budowlanych.

Wózek widłowy elektryczny

W ofercie MegaMarket znajdują się używane wózki elektryczne firmy Jungheinrich oraz STILL. Jest to rodzaj wózka jezdniowego z napędem silnikowym. Niska emisyjność oraz poziom hałasu na poziomie 70dB czynią z elektrycznego widlaka idealne urządzenie do pracy. 

Wózki elektryczne należy ładować. Zajmuje to zdecydowanie więcej czasu niż w wózku spalinowym. Posiadając wyłącznie jeden wózek, musisz wziąć pod uwagę czas na ładowanie. Wtedy wózek nie może być używany, co może przyczynić się do mniej efektywnej pracy. 

Wózek widłowy spalinowy

Wózki widłowe spalinowe są idealnym rozwiązaniem do prac wymagających, o wysokim natężeniu. Zazwyczaj korzysta się z nich podczas prac wykonywanych na zewnątrz. W porównaniu do równie popularnych wózków widłowych elektrycznych wózki spalinowe wyznaczają się dużą wytrzymałością. Jest to dla wielu firm kwestia priorytetowa podczas decyzji o wyborze rodzaju wózka. Wózki widłowe charakteryzują się ciągłością pracy. Jeśli butla z gazem się wyczerpie możesz ją wymienić na naładowaną i kontynuowanie przerwanych czynności. 

Paleciak- wózek ręczny paletowy

Potoczną nazwą wózka ręcznego paletowego jest paleciak. Jest to urządzenie bez wspomagania, więc za pomocą ludzkiej siły podnosi oraz transportuje towar na palecie. Produkty można w łatwy sposób przewozić z miejsce na miejsce. Często tego rodzaju paleciaki są używane podczas rozładunków. Wózek nie zajmuje tyle miejsca co wózek spalinowy, więc można zabrać go na samochód ciężarowy. W ten sposób łatwo rozładujesz duże przesyłki do klienta. Paleciak posiada hamulec, który jest blisko dyszla. Dyszel to rączka, którą kieruje się, gdzie ma jechać towar. Operator może wygonie jeździć paleciakiem, dzięki wyprofilowanym rączkom. 

Możesz wybrać dla swojej firmy paleciaka ze wspomaganiem. Akumulatorowy unoszący wózek widłowy z dyszlem jest pomocą dla operatora. Nie musi w ten sposób używać siły na takie czynności jak pchanie lub podnoszenie towaru. Po naciśnięciu rączki wózek wspomaga poruszanie się i transport. Podnoszenie ładunku nie sprawia trudności, ponieważ jest podnoszony wyłącznie przez wózek. Ty nie wkładasz wysiłku przy tej czynności. 

Gdzie są potrzebne paleciaki:

 • w halach magazynowych,
 • małych sklepach spożywczych,
 • hurtowniach,
 • na budowach,
 • w przemyśle,
 • w logistyce,
 • w drogeriach. 

Kolejnym rodzajem wózka jest wózek platformowy ręczny. Wykorzystuje się go w gastronomii lub w magazynach do kompletacji małych zamówień. Nie zabiera on palety, ale pudełka lub ciężki worki z żywnością. 

Akumulatorowy podnośnikowy wózek widłowy z dyszlem

Wózek akumulatorowy jest przydatny dla operatora w magazynie wysokiego składowania. Produkty poukładane na regałach magazynowych można ściągnąć za pomocą podnośnika widłowego. Paleta transportowa jest podnoszona i odstawiana na wybrany regał. Operator podczas prac stoi na posadzce i kieruje urządzeniem z dołu. Podnoszenie oraz jazda odbywa się dzięki zasilaniu elektrycznemu. Kompaktowe wymiary oraz niska masa własna podnośnika widłowego dają możliwość jego transportowania. 

Jaki wózek widłowy wybrać? Elektryczny czy spalinowy?

Który wózek wybrać? To częste pytanie przy zakupie wózka widłowego. Wózki spalinowe i wózki elektryczne dla wielu mogą wydawać się identyczne. Tak jest różnią się m.in. innym rodzajem zasilania. Jednak są też powody, dlaczego kupić jeden lub drugi rodzaj wózka. 

Wózki widłowe spalinowe są zasilane przez butlę gazową, którą się w szybki i prosty sposób wymieniania. Pracownik nie musi wtedy czekać na naładowanie wózka lub wymieniać pojazdu, jeśli butla będzie zużyta.

Wózki widłowe są przydatne w magazynach, w halach oraz na budowach. Jednak, jeśli przewozisz tymi wózkami produkty spożywcze warto wybrać wózek elektryczny. Wózek widłowy elektryczny jest też lepszą opcją w przypadku, jeśli pracujesz w zamkniętym lokum. W chłodniach oraz w pomieszczeniach, gdzie przetrzymujesz żywność również transportuj produkty wózkiem elektrycznym. Te wózki nie produkują spalin. W miejscu zamkniętym w ten sposób nie gromadzą się szkodliwe pyły. Wózki widłowe są wyposażone w wygodne pojedyncze siedzenie. Operator wózka siedzi wygodnie i wykonuje pracę w komfortowych warunkach. 

Wózki widłowe elektryczne są wolniej eksploatowane i wolniej się zużywają. To znaczy, że prostsze w utrzymaniu. Należy poddawać je kontroli jakości i sprawności technicznej. Jednak w wózku widłowym spalinowym co roku trzeba wymieniać filtry i oleje. 

Po co kabina w wózkach? Czy jest potrzebna?

Kabina w wózku widłowym szczególnie występuje ze względów bezpieczeństwa. Jest to powierzchni całkowicie zabudowana. Do wózka widłowego wtedy wchodzi operator przez otwierane drzwi. Wózki z kabiną są używane niezależnie od pogody. Jeśli pada firma nie zaprzestaje prac na zewnątrz z tego powodu. Kabina w zależności od modelu wózka ma wbudowany system ogrzewania oraz chłodzenia. Występują również paleciaki z samym dachem. Dach w razie czego amortyzuje upadek przedmiotów wprost na operatora. 

Nie czekaj, wyposaż kompleksowo swój magazyn

Wyposażenie magazynu to nie tylko wózki widłowe i paleciaki, to również meble i regały. Należy zaprojektować magazyn tak, żeby był funkcjonalny i bezpieczny.

W naszej ofercie posiadamy kompleksowe wyposażenie magazynów; 

Zapoznaj się ze zróżnicowaną ofertą na używane wózki widłowe oraz paleciaki. 

x Witaj!
Czy chcesz,
żebyśmy oddzwonili do Ciebie ?
Porównaj produkty